27 09 2012

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Araştırma Hastanesi Deneyimle

Üç hafta önceki yazımda özel hastanelerden hiç memnun kalmadığımı son olarak Etlik Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Araştırma Hastanesine gidip oradaki deneyimlerimi sizlerle paylaşacağımı söylemiştim.

Öncelikle işini gücünü bir kenara bırakıp bana eşlik eden Zehra Anneme (kayınvalidem)çoook teşekkür ediyorum. Eşimin o gün işi olduğundan, Zehra Annemle hastaneyi tavaf ettik.

11.09.2012 Salı Günü hiçbir randevu almaksızın hastaneye gittik. İlk gişe numarasını aldığımızda numaram 597 di ve gözlerim yuvarından çıkmak üzereydi o__O . Önümüzde sıra bekleyen 100 – 150 kişi vardı. Uzun bir süre hastanede bekleyeceğimizi düşünürken,  yarım saat içinde sıranın bize gelmesi beni çok şaşırttı. Çünkü özel hastanelerde randevu almama rağmen 1 saat bekletiliyordum. Zübeyde Hanımda ise dosya açtırma işlemlerimde dahil sadece yarım saat bekledim. Bunun yanı sıra çalışan personeller oldukça güler yüzlüydü.  Bu açıdanda bende kocaman bir yıldızlı pekiyi aldılar :D

Muayene olduğum doktor Op. Dr. Alaeddin Tulgay dı. Kendisi de oldukça iyi bir doktor. Sorduğunuz sorulara içtenlikle ve içinizi rahatlatacak şekilde cevaplar veriyor. Bu hastanenin en büyük dezavantajı ise ultrason cihazlarının çooook eski oluşu ve bundan kaynaklanan görüntü kalitesinin düşüklüğü bebişinizi net görememenize neden oluyor.

Muayenemi de olduktan sonra hastanenin doğum hanelerine ve yatakhanelerine bakmaya karar verdik. Şansımıza tamda ziyaretçi aldıkları saatte oradaydık ve rahatlıkla içeri girebildik. Doğumhanelere maalesef giriş yasaktı oraya giremedik ama yeni doğum yapmışbayanların odalarını ve minik bebeklerini görme şansım oldu.Odalar 5 kişilikti ve çoook kalabalıktı. Refakatçilerin kalabileceği bir ortam yoktu. Temizdi ama kalınabilecek gibi bir yer değildi benim için. O sırada bir hemşireye başka yatma yerlerinin olup olmadığını sorduk. O da özel odaların olduğunu söyledi günlük cüzzi bir miktar karşılığı iki ya da tek kişilik odalarda kalınabiliyormuş. Bunu da  öğrendikten sonra doğumumu bu hastanede yapmaya karar verdim.

Özetleyecek olursak eğer, Devlet hastanesi, özel hastanelerden 10 kat daha iyi çıktı. Belki bunu söylemem için biraz erken ama olsun doktorundan hemşiresine kadar  gördüğüm pozitif muamele çok hoşuma gitti...

5517
0
0
Yorum Yaz